Skrevet av peter m o / 12. March 2015
Playstation 4 utvikles hele tiden, og vi er kommet så langt at vi kan bare laste ned en oppdatering når det er kommet noe nytt. Nå har Sony sluppet detaljene om sin neste store firmwareoppdatering, og her er det en del nye godsaker.
Releasedato er ikke satt enda, men firmwaren er i beta, og vil komme ganske snart. Det kan også komme flere funksjoner innen den er ute.
Suspend/Resume
Siden de annonserte PS4, var en av de store flotte funksjonene å kunne trykke på PS-knappen for å slå av maskinen, for så å bare kunne trykke på samme knapp igjen og hoppe rett tilbake til spillet igjen. Med andre ord slipper å stenge av spill for å slå av maskinen, eller gå i menyen og starte opp igjen. Sparer loadingtider, og ikke minst minsker nødvendigheten for å lete etter checkpoints når du er nødt til å plutselig dra. Denne funksjonen har mange ventet lenge på, og denne kommer selvfølgelig nå. Dette er med andre ord den største nyheten i 2.50.
Sub-konto
En funksjon som var på PS3 fra før, hovedsaklig for overbeskyttende foreldre som vil blokkere barna fra å kunne bruke chat, og kanskje mer viktig, beskytte mot kjøp i PS-store.
Facebook vennesøking
En hendig funksjon som kobler sammen facebook med PSN, slik at du kan legge dine facebookvenner som spiller PS3/4 til vennelista på PS3/4. Fiffig.
Remote Play og Share Play begrensing av FPS
For de med tvilsom nettilkobling, kan du nå velge å kjøre 60 eller begrense til 30 frames.
Tilgjengelighetsfunksjoner
Fine funksjoner for å hjelpe svaksynte og tunghørte med å spille. Det inkluderer tekst til tale, forstørret tekst, tykkere fonter, høyere kontrast, zoom, inverterte farger og mer.
Remappe kontroller
Går for så vidt også under tilgjengelighet, men det kan være stor nytte i å kunne flytte over et par knapper i enkelte spill.
Trophy-screenshot
Nå kan du sette opp PS4'en din til å ta et screenshot hver gang du får en trophy, for skryterettigheter naturligvis. I tillegg til dette får vi mer sorteringsfunksjoner for trphies, og ikke minst, mulighet til å fjerne spill fra trophylisten som du har 0 trophies i.
Sende klipp til Dailymotion
Forrige store oppdatering tillot opplasting til Youtube. Denne gangen får vi også Dailymotion for de som bruker det